WIEŚCI Z PRZEMYŚLA #17

+

Drodzy Przyjaciele!

Pozdrowienia z Polski!

Zima w pełni, ale to nie znaczy, że życie zwalnia!


Dobrze jest pozostać aktywnym, a nasi wolontariusze nieustannie pomagają nam w tym zadaniu. Tym razem mamy gości z Francji, którzy już zaproponowali naszym młodszym mieszkańcom różnego rodzaju rozrywki, np. lekcję tańca:

Istnieją piękne sposoby uczestniczenia w naszym programie, nawet jeśli nie możecie odwiedzić nas jako wolontariusze. Można przekazać nam darowiznę na utrzymanie naszych ośrodków, a także wykazać się kreatywnością i pomyśleć, co mogłoby wywołać uśmiech na twarzach mieszkających u nas gości z Ukrainy. Jednym z przykładów może być pisanie listów! Nasze dzieci otrzymały ostatnio dużą paczkę z Ameryki, pełną ręcznie wykonanych kartek przygotowanych przez ich rówieśników zza oceanu. Karteczki zawierały przesłanie pokoju i miały na celu umocnić ducha w ich odbiorcach.

Zima jest dla nas wyzwaniem na wiele sposobów. Jeden z nich objawił się w ostatni weekend: obfite opady śniegu spowodowały nagłą przerwę w dostawie prądu w górskim regionie, w którym znajduje się nasz największy ośrodek. Ale zamiast martwić się tym, czego nam brakuje, zawsze lepiej skupić się na tym, co mamy! Awarię prądu zamieniliśmy w okazję do delektowania się kolacją przy świecach 🙂

Dodatkową moc otrzymaliśmy również w osobie naszego przyjaciela ks. Józefa, obecnie proboszcza w Ukrainie, który złożył nam krótką wizytę i został entuzjastycznie przyjęty przez mieszkańców naszego ośrodka, w którym jeszcze niedawno pracował jako wolontariusz.

Dziękujemy za wielkie wsparcie duchowe i za każdą kroplę wsparcia materialnego!

Podobne wpisy