Kim jesteśmy?

Fundacja Duszpasterskiej Troski o Rodzinę

Z zawodu pielęgniarka. Od dwudziestu sześciu lat szczęśliwa żona i mama dwóch synów. Razem z mężem trwają we wspólnocie Kręgu Domowego Kościoła i angażują się w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich. W 2022 r. została jednym z fundatorów.

Z wykształcenia nauczyciel. Pracuje w swoim zawodzie. Od 2012 r. wspólnie z żoną zaangażowany w Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Przemyskiej; w 2022 r. był wśród tych, którzy dali początek Fundacji.

Prowadzi gospodarstwo rolne. Od dwudziestu jeden lat mąż i ojciec ośmiorga dzieci. Od wielu lat włącza się w różne inicjatywy wspierające rodziny. W 2022 r. zaangażował się w powołanie Fundacji.

Kapłan archidiecezji przemyskiej. Wyświęcony w 1986 r. Obecnie dyrektor Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Sł.B. Anny Jenke w Jarosławiu (opactwo.pl).

Z wykształcenia prawnik. Kierownik Zespołu ds. Procedur w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie. Sercem i więzami rodzinnymi związana z Podkarpaciem. W nielicznych wolnych chwilach wędruje po górach i dolinach z psem Lego.

Kapłan archidiecezji przemyskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 2009 r. Ukończył studia specjalistyczne z prawa kanonicznego i prawa oraz przez kilka lat pracował w Anglii. Od 2019 r. pełni funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

Kapłan archidiecezji przemyskiej. Urodzony w 1976 r. w Rzeszowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r. z rąk ówczesnego Metropolity Przemyskiego abpa Józefa Michalika. Obecnie dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i delegat Metropolity Przemyskiego do Permanentnej Formacji Kapłanów.

Kapłan archidiecezji przemyskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r. w Przemyślu. Odbył studia specjalistyczne z teologii pastoralnej w zakresie duszpasterstwa rodzin na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W 2016 r. mianowany dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej. Od 2022 r. Archidiecezjalny Duszpasterz Migrantów i prezes zarządu Fundacji Duszpasterskiej Troski o Rodzinę.

Od 2020 r. pracuje w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej jako diecezjalna doradczyni życia rodzinnego.
Z pasji do życia została instruktorem Modelu Creighton używanego w diagnostyce NaProTechnologii. Z miłości do ludzi zaangażowała się w Fundację Duszpasterskiej Troski o Rodzinę. Każdą wolną chwilę uwielbia spędzać z mężem i dziećmi.

Misjonarz werbista. Przez dwadzieścia lat posługiwał w Ameryce Centralnej (Nikaragua i Panama) (http://www.misjapanama.pl/). Odbył studia teologiczne na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.
Obecnie pracuje jako misjonarz w parafii w Nowej Uszycy w diecezji kamieniecko-podolskiej w Ukrainie (https://verbitasua.org/ ).

Nazaretanka. Dwadzieścia cztery lata w zakonie, od czternastu lat posługuje w Ukrainie. Lubi wędrówki po górach, rozmowy z ludźmi i trudne wyzwania.

Absolwentka szkoły fryzjerskiej. Przez ostatnie osiem lat pracowała w ośrodku Zatwarnica. W wolnym czasie chodzi po górach.

Jest Ukrainką urodzoną w obwodzie donieckim, w mieście Kramatorsk. Przez całe życie pracowała w dziedzinie kultury i z ludźmi. Motywuje ją to, co przynosi ludziom korzyść, radość i szczęście – i to ją uszczęśliwia. Dlatego jest w zespole ks. Marka i Fundacji Duszpasterskiej Troski o Rodzinę.

Z wykształcenia politolog. Do 24 lutego mieszkał we Lwowie. Od 2010 r. pracował w Instytucie Teologicznym im. św. abpa Józefa Bilczewskiego w Brzuchowicach jako kierowca. Od maja 2022 r. pracuje jako wolontariusz przy Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej.

Od 2004 r. szczęśliwa żona. Mama pięciorga dzieci. Od 2014 r. prowadzi rodzinę zastępczą. Jej największą radością jest pomaganie innym. Kieruje się w życiu mottem: „Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby”.

Urodziła się 21 maja 1978 r. w Irpieniu w obwodzie kijowskim. Ma wykształcenie wyższe, pracowała jako główna księgowa. W wolnych chwilach lubi rysować, tkać, robić na drutach i szydełku. Po wybuchu wojny została zmuszona do przyjazdu do Polski z córką Nastią (14 l.). Obecnie pracuje jako administrator w domu dla Ukraińców założonym przez ks. Marka, a jej córka uczy się w polskiej szkole.

Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Specjalizacja: zarządzanie finansami. Przez ostatnie dziewięć lat pracował w branży hotelarskiej na stanowiskach kierowniczych. Hobby: sport, książki i gry RPG.