Kim jesteśmy?

Fundacja Duszpasterskiej Troski o Rodzinę

Z zawodu pielęgniarka. Od dwudziestu sześciu lat szczęśliwa żona i mama dwóch synów. Razem z mężem trwają we wspólnocie Kręgu Domowego Kościoła i angażują się w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich. W 2022 r. została jednym z fundatorów.

Z wykształcenia nauczyciel. Pracuje w swoim zawodzie. Od 2012 r. wspólnie z żoną zaangażowany w Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Przemyskiej; w 2022 r. był wśród tych, którzy dali początek Fundacji.

Prowadzi gospodarstwo rolne. Od dwudziestu jeden lat mąż i ojciec ośmiorga dzieci. Od wielu lat włącza się w różne inicjatywy wspierające rodziny. W 2022 r. zaangażował się w powołanie Fundacji.

Kapłan archidiecezji przemyskiej. Wyświęcony w 1986 r. Obecnie dyrektor Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Sł.B. Anny Jenke w Jarosławiu (opactwo.pl).

Z wykształcenia prawnik. Kierownik Zespołu ds. Procedur w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie. Sercem i więzami rodzinnymi związana z Podkarpaciem. W nielicznych wolnych chwilach wędruje po górach i dolinach z psem Lego.

Kapłan archidiecezji przemyskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 2009 r. Ukończył studia specjalistyczne z prawa kanonicznego i prawa oraz przez kilka lat pracował w Anglii. Od 2019 r. pełni funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

Kapłan archidiecezji przemyskiej. Urodzony w 1976 r. w Rzeszowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r. z rąk ówczesnego Metropolity Przemyskiego abpa Józefa Michalika. Obecnie dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i delegat Metropolity Przemyskiego do Permanentnej Formacji Kapłanów.

Kapłan archidiecezji przemyskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r. w Przemyślu. Odbył studia specjalistyczne z teologii pastoralnej w zakresie duszpasterstwa rodzin na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W 2016 r. mianowany dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej. Od 2022 r. Archidiecezjalny Duszpasterz Migrantów i prezes zarządu Fundacji Duszpasterskiej Troski o Rodzinę.

Od 2020 r. pracuje w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej jako diecezjalna doradczyni życia rodzinnego.
Z pasji do życia została instruktorem Modelu Creighton używanego w diagnostyce NaProTechnologii. Z miłości do ludzi zaangażowała się w Fundację Duszpasterskiej Troski o Rodzinę. Każdą wolną chwilę uwielbia spędzać z mężem i dziećmi.

Misjonarz werbista. Przez dwadzieścia lat posługiwał w Ameryce Centralnej (Nikaragua i Panama) (http://www.misjapanama.pl/). Odbył studia teologiczne na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.
Obecnie pracuje jako misjonarz w parafii w Nowej Uszycy w diecezji kamieniecko-podolskiej w Ukrainie (https://verbitasua.org/ ).

Nazaretanka. Dwadzieścia cztery lata w zakonie, od czternastu lat posługuje w Ukrainie. Lubi wędrówki po górach, rozmowy z ludźmi i trudne wyzwania.

Absolwentka szkoły fryzjerskiej. Przez ostatnie osiem lat pracowała w ośrodku Zatwarnica. W wolnym czasie chodzi po górach.

Jest Ukrainką urodzoną w obwodzie donieckim, w mieście Kramatorsk. Przez całe życie pracowała w dziedzinie kultury i z ludźmi. Motywuje ją to, co przynosi ludziom korzyść, radość i szczęście – i to ją uszczęśliwia. Dlatego jest w zespole ks. Marka i Fundacji Duszpasterskiej Troski o Rodzinę.

Z wykształcenia politolog. Do 24 lutego mieszkał we Lwowie. Od 2010 r. pracował w Instytucie Teologicznym im. św. abpa Józefa Bilczewskiego w Brzuchowicach jako kierowca. Od maja 2022 r. pracuje jako wolontariusz przy Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej.

Pochodzi z Krosna Odrzańskiego, lecz mieszka od dwudziestu dwóch lat we Francji. Na pierwszą misję przyjechała z francuską organizacją, niosąc pomoc materialną i podejmując się relokacji Ukraińców do Francji. Jako Project Manager pomagała m.in. wdrażać niezbędne narzędzia, budować zespół i zarządzać nim, rozwijać współpracę z zagranicą. Działanie w nagłych wypadkach i znajdowanie rozwiązań, wspieranie zespołu, wolontariuszy i uchodźców to misja, w której bardzo się spełnia. Działa dla Fundacji zdalnie jako wolontariuszka, przyjeżdżając okresowo na granicę z Ukrainą. Pasjonuje się życiem w harmonii z naturą i rozwojem osobistym.

Nauczyciel, doradca życia rodzinnego. Pracuje w domu dziecka jako korepetytor języka angielskiego. Uwielbia przejażdżki rowerowe. W wolnych chwilach czyta książki, głównie na temat komunikacji interpersonalnej. Od kwietnia 2022 r. zaangażowana w pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Z wykształcenia pedagog – terapeuta, specjalista WWR oraz pedagog specjalny; terapeuta zajęciowy i socjoterapeuta. Od czterech lat pracuje w Zespole Szkół w Lutowiskach jako nauczyciel wspierający proces kształcenia specjalnego; rehabilitant dzieci ze spektrum autyzmu i wychowawca. Od lutego 2022 r. pracuje w bieszczadzkich ośrodkach dla uchodźców, udzielając specjalistycznej pomocy osobom pokrzywdzonym. Po pracy zajmuje się rehabilitacją córki oraz poszerza wiedzę, studiując. Wolne chwile poświęca swoim dzieciom, z którymi lubi podróżować. Dzieci często i chętnie wspólnie z tatą pomagają pokrzywdzonym osobom w ramach pełnionego wolontariatu.

Urodziła się i mieszka w obwodzie donieckim, w Kramatorsku, mieście hutników i maszyn budowlanych. Przez dwadzieścia trzy lata pracowała w państwowej służbie podatkowej, a osiem lat w prywatnej firmie. Lubi swoją pracę, która daje jej możliwość komunikowania się z ludźmi, podnoszenia poziomu wiedzy z zakresu legislacji oraz rozwoju intelektualnego. Mimo swojego wieku jest zawsze gotowa na zmiany, na przyjmowanie i popularyzowanie nowych idei. Jest wdzięczna za możliwość pracy w Fundacji Duszpasterskiej Troski o Rodzinę.

Od 2004 r. szczęśliwa żona. Mama pięciorga dzieci. Od 2014 r. prowadzi rodzinę zastępczą. Jej największą radością jest pomaganie innym. Kieruje się w życiu mottem: „Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby”.

Od dwudziestu lat prowadzi wraz z mężem własną działalność. Po wybuchu wojny zaczęła pomagać potrzebującym jako wolontariuszka. Jej dewiza życiowa to „Dobro wraca” – i tego się trzyma.

Urodziła się 21 maja 1978 r. w Irpieniu w obwodzie kijowskim. Ma wykształcenie wyższe, pracowała jako główna księgowa. W wolnych chwilach lubi rysować, tkać, robić na drutach i szydełku. Po wybuchu wojny została zmuszona do przyjazdu do Polski z córką Nastią (14 l.). Obecnie pracuje jako administrator w domu dla Ukraińców założonym przez ks. Marka, a jej córka uczy się w polskiej szkole.

Z wykształcenia cieśla. Od roku 2004 pracuje w Norwegii, a od marca 2022 r. jako wolontariusz, pomagając uchodźcom z Ukrainy.

Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Specjalizacja: zarządzanie finansami. Przez ostatnie dziewięć lat pracował w branży hotelarskiej na stanowiskach kierowniczych. Hobby: sport, książki i gry RPG.