Kim jesteśmy?

Fundacja Duszpasterskiej Troski o Rodzinę

Z zawodu pielęgniarka. Od dwudziestu sześciu lat szczęśliwa żona i mama dwóch synów. Razem z mężem trwają we wspólnocie Kręgu Domowego Kościoła i angażują się w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich. W 2022 r. została jednym z fundatorów.

Z wykształcenia nauczyciel. Pracuje w swoim zawodzie. Od 2012 r. wspólnie z żoną zaangażowany w Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Przemyskiej; w 2022 r. był wśród tych, którzy dali początek Fundacji.

Prowadzi gospodarstwo rolne. Od dwudziestu jeden lat mąż i ojciec ośmiorga dzieci. Od wielu lat włącza się w różne inicjatywy wspierające rodziny. W 2022 r. zaangażował się w powołanie Fundacji.

Kapłan archidiecezji przemyskiej. Wyświęcony w 1986 r. Obecnie dyrektor Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Sł.B. Anny Jenke w Jarosławiu (opactwo.pl).

Z wykształcenia prawnik. Kierownik Zespołu ds. Procedur w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie. Sercem i więzami rodzinnymi związana z Podkarpaciem. W nielicznych wolnych chwilach wędruje po górach i dolinach z psem Lego.

Kapłan archidiecezji przemyskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 2009 r. Ukończył studia specjalistyczne z prawa kanonicznego i prawa oraz przez kilka lat pracował w Anglii. Od 2019 r. pełni funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

Kapłan archidiecezji przemyskiej. Urodzony w 1976 r. w Rzeszowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r. z rąk ówczesnego Metropolity Przemyskiego abpa Józefa Michalika. Obecnie dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i delegat Metropolity Przemyskiego do Permanentnej Formacji Kapłanów.

Kapłan archidiecezji przemyskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r. w Przemyślu. Odbył studia specjalistyczne z teologii pastoralnej w zakresie duszpasterstwa rodzin na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W 2016 r. mianowany dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej. Od 2022 r. Archidiecezjalny Duszpasterz Migrantów i prezes zarządu Fundacji Duszpasterskiej Troski o Rodzinę.

Zaangażowana w niesienie pomoc rodzinom. Z pasji do życia została instruktorem Modelu Creighton – narzędzia diagnostycznego NaProTechnologii. Z miłości do ludzi zaangażowała się w Fundację Duszpasterskiej Troski o Rodzinę. Każdą wolną chwilę uwielbia spędzać z mężem i dziećmi.

Misjonarz werbista. Przez dwadzieścia lat posługiwał w Ameryce Centralnej (Nikaragua i Panama) (http://www.misjapanama.pl/). Odbył studia teologiczne na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.
Obecnie pracuje jako misjonarz w parafii w Nowej Uszycy w diecezji kamieniecko-podolskiej w Ukrainie (https://verbitasua.org/ ).

Nazaretanka. Dwadzieścia cztery lata w zakonie, od czternastu lat posługuje w Ukrainie. Lubi wędrówki po górach, rozmowy z ludźmi i trudne wyzwania.

Jest Ukrainką urodzoną w obwodzie donieckim, w mieście Kramatorsk. Przez całe życie pracowała w dziedzinie kultury i z ludźmi. Motywuje ją to, co przynosi ludziom korzyść, radość i szczęście – i to ją uszczęśliwia. Dlatego jest w zespole ks. Marka i Fundacji Duszpasterskiej Troski o Rodzinę.

Z wykształcenia politolog. Do 24 lutego mieszkał we Lwowie. Od 2010 r. pracował w Instytucie Teologicznym im. św. abpa Józefa Bilczewskiego w Brzuchowicach jako kierowca. Od maja 2022 r. pracował jako wolontariusz przy Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej, natomiast od stycznia 2023 r. jako zaopatrzeniowiec w Fundacji.

Od 2004 r. szczęśliwa żona. Mama pięciorga dzieci. Od 2014 r. prowadzi rodzinę zastępczą. Jej największą radością jest pomaganie innym. Kieruje się w życiu mottem: „Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby”.

Urodziła się 21 maja 1978 r. w Irpieniu w obwodzie kijowskim. Ma wykształcenie wyższe, pracowała jako główna księgowa. W wolnych chwilach lubi rysować, tkać, robić na drutach i szydełku. Po wybuchu wojny została zmuszona do przyjazdu do Polski z córką Nastią (14 l.). Obecnie pracuje jako administrator w domu dla Ukraińców założonym przez ks. Marka, a jej córka uczy się w polskiej szkole.